Haber

Uludağ Üniversitesi en az lise mezunu alıyor! Başvurular ne zaman bitecek?

Bursa Uludağ Üniversitesi 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4. maddesinin (B) bendi gereğince Diyetisyen, Sağlık Teknisyeni, Diğer Sağlık Çalışanı, Programcı, Mühendis, Laboratuvar Elemanı, Teknisyen, Destek Elemanı ve Büro Elemanı ekiplerine 78 işçi alacağını duyurdu. Başvuru koşulları ve tarihi ile ilgili tüm detayları açıklayan kurum, en az lise mezunu adaylara istihdam sağlayacağını belirtti. Ayrıca kurum başvuru yapacak adaylardan en az 60 KPSS puanı aranmaktadır.

BAŞVURU TARİHİ VE YÖNTEMİ

Bursa Uludağ Üniversitesi işe alım başvuruları 27 Şubat 2023 tarihinde başlayacak ve 13 Mart 2023 tarihine kadar devam edecektir.

Adaylar Bursa Uludağ Üniversitesi İşçi Dairesi İdari İşçiler Şubesine şahsen başvuru yapacaklardır.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

1- Türk Vatandaşı olmak,

2- Kamu haklarından yoksun bırakılmamak,

3- Türk Ceza Kanunu’nun 53. maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; Kasten işlenen kabahatler, affa uğramış olsa dahi devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve işleyişine karşı kabahatler, zimmet, gasp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtekarlık, inancı kötüye kullanma, dolandırıcılık nedeniyle bir yıl veya daha fazla hapis cezası iflas, ihaleye fesat karıştırma, ifaya fesat karıştırma, suçtan doğan malvarlığını aklama veya kaçakçılık suçlarından hüküm giymiş olmak,

4- Erkek adaylar için askerlik prestiji ile; Askerlik yapmamış olmak, muvazzaf askerlik yapmış olmak veya tecil veya yedek sınıfa intikal etmiş olmak,

5- Görevini devamlı olarak yapmasına engel olabilecek bir akıl hastalığına sahip olmamak.

6- Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan aylık veya yaşlılık aylığı almamak.

7- Rastgele bir kamu kurum ve kuruluşunda 4/B olarak çalışmıyor olmak.

8- Başvuracak adaylardan 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) bendine göre kamu kurumlarında istihdam edilenlerin sözleşmeli işçi çalıştırmaya ilişkin ek 1 numaralı maddesinin asıllarının ” Devreye alma”, “Sözleşmeli personelin hizmet sözleşmesi esaslarına aykırılık nedeniyle sözleşmesinin feshedilmesi veya sözleşme süresi içinde (Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenen istisnalar dışında) sözleşmenin tek taraflı olarak feshedilmesi, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçinceye kadar kamu kurum ve kuruluşlarının sözleşmeli personel kadrolarına yeniden atanabilirler.Bu karara uymayanlar atanmaya hak kazansalar dahi atanmazlar.

9- 2022 yılında KPSS(B) küme sınavına girmiş olmak. (Lise mezunları için KPSSP94, ön lisans mezunları için KPSSP93, lisans mezunları için KPSSP3 puanı esas alınacaktır.)

10- Başvuracağı unvanın gerektirdiği nitelikleri sağlamak,

11- Herhangi bir nedenle kamu görevinden çıkarılanların başvuruları kabul edilmeyecektir.

12- 7315 Sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanununun 3 üncü maddesine göre atanmaya hak kazanan adaylar hakkında arşiv araştırması yapılacaktır. (Sonuç olumlu ise ilgili kişiler atanır.)

RESMİ DUYURU METNİ İÇİN TIKLAYINIZ

baykan-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu