Ekonomi

Vakıf Katılım’dan 5 milyar TL’lik sermaye artırımı

Vakıf Katılım’dan yapılan açıklamaya göre, katılım finans sektörünün önemli oyuncularından Vakıf Katılım, ödenmiş sermayesini 5 milyar TL, toplam ödenmiş sermayesini ise 14 milyar 635 milyon TL’ye çıkardı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Vakıf İştirakleri Genel Müdürü Osman Çelik, “Katılım finansı departmanında referans kuruluş olma vizyonuyla çıktığımız yolculukta önemli aşamaları yavaş yavaş geride bırakıyor ve istikrarlı büyümemize devam.Yönetim kurulumuz tarafından alınan karar ile ödenmiş sermayemizi 5 milyar TL artırarak 14 milyar 635 milyon TL’ye çıkardık. bir önceki yıla göre ödenmiş sermaye bazında katılım finansı sektöründe birinci, bankacılık sektöründe ikinci sıraya yükseldik.” ifadeleri kullandı.

Geçen hafta aktif büyüklüğünde 200 milyar TL sınırını aştıklarını kaydeden Çelik, şunları kaydetti:

“- 26 Şubat’ta 7. yılımızı tamamlamış olacağız. Bankacılık bölümü için erken sayılabilecek bir sürede bu manevi sınırı aşmış olmak bizim için çok değerli bir başarı. Güçlü sermaye yapımız ve güçlü efektif kalitemizle, önümüzdeki yıllarda sadece iştirak finansmanında değil bankacılıkta da çok değerli bir oyuncu olma hedefine her geçen gün biraz daha yaklaşıyoruz.

– Vakıf Katılım, kuruluş misyonu doğrultusunda her zaman Türkiye’nin büyümesi ve güçlenmesi için çalışmaktadır. Yaşadığımız bu hüzünlü günleri bir an önce geride bırakmak için bugüne kadar olduğu gibi çalışmaya devam edecek, ülkemizin kalkınması için yapılacak çalışmalara güçlü sermaye yapımızla destek vereceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu