Teknoloji

Sony’den müjde: PlayStation 5 tedarik sorunları tamamen çözüldü

İlk kez 11 Haziran 2020’de Sony’nin düzenlediği etkinlikte karşımıza çıktı. PlayStation 5Birkaç ay sonra ülkemizde oyunseverlerle buluştu.

Satışa çıktığı ilk gün tükenen ve karaborsada yüksek fiyatlara satılan oyun konsolu, son aylarda stok sorunuyla boğuşuyor.

PS5 tedarik sorunları çözüldü

Daha önce söylediğimiz gibi, artan talebe ayak uydurabilmek için PS5 üretimini “daha önce hiç olmadığı seviyelere” çıkarmak. Sony bu sözünü tutmuş görünüyor.

Sony Interactive Entertainment’ın marka, donanım ve çevre birimlerinden sorumlu başkan yardımcısı Isabelle Tomatis, PS5 almanın artık her zamankinden daha kolay olduğunu söylüyor.

Toplam PS5 satışı 30 milyonu aştı

Sony, şimdiye kadar sattığı PS5 sayısının 30 milyon civarında olduğunu açıkladı. 2023 yılına kadar PS5 satışlarının tekrar PS4’ü geçebileceğine inanan Sony, istikrarsız pazar koşullarına ayak uydurmak için birden fazla tedarikçiyle çalışacak.

Bu sayede şirket, pandeminin neden olduğu çip sorunları ve Rusya’nın Ukrayna’ya saldırmasının neden olduğu lojistik ve stok kesintisi gibi sorunlardan kurtulmuş olacak.

basciftlik-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu