Haber

Özgür Özel: Zulümünüz Başarılı Olsun ki Sonunuz Gelsin. Zulmünüz O Kadar Büyük Oldu ki, Sonunuz Yakın

CHP Küme Başkan Yardımcısı Özgür Özel, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun 2 yıl 7 ay 15 gün hapis ve siyasi yasak cezasına çarptırıldığını belirterek, “Tarih karşısında direneceğiz, haklılığımızı anlatacağız. Millet ne haldedir? 13 bin oydan 806 bin oyla. Vasiyetini ortaya koyanlar tacın tacı olmazsa gün gelecek bu millet bu haksızlığın, bu vicdansızlığın, bu kumpasın hesabını verecektir. , vicdansız, acımasız form, saraydan milimetrelik planlarla, bazı odaklardan değil, kasıtlı olarak, planlarla yöneterek, size yapılanların aynısını yapıyorsunuz.

Özgür Özel, bugün TBMM Genel Kurulu’nda İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na verilen 2 yıl 7 ay 15 gün hapis ve siyaset yasağı hakkında konuştu. Özel dedi ki:

“ABONE OLACAĞIZ VE SUNACAĞIZ”

“İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu’nun yargılandığı davada karar açıklandı. Kendisine 2 yıl 7 ay hapis ve siyaset yasağı verildi. 31 Mart seçimlerini Sayın Ekrem İmamoğlu 13 bin oy farkla kazandı. ardından tartışmalı yeniden sayımlar ve seçimin iptali yaşandı.Ardından İstanbul seçmeni 24 Haziran’da bir kez daha sandık başına gitti ve 806 bin oyla Ekrem İmamoğlu’nu atayarak bu sürece karşı olduklarını dile getirdi. beri İstanbul’a hizmet vermektedir.

30 Ekim 2019’da Strasbourg’da seçimle ilgili bir soru üzerine yerel yönetimler kongresinde ‘Seçim döneminde kamu kaynakları hükümet lehine kullanıldı’ demişti. Bunun üzerine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ‘Ey ahmak, yurt dışına çıkıp Türkiye’yi şikayet ettin’ dedi. Gazeteciler kendisine sorduğunda ‘Ben salak değilim, İstanbul seçimlerini iptal edenler onlar’ dedi. Bunun üzerine ‘YSK’ye hakaret ettiniz’ diyerek dava açıldı. O dava bugün 2 yıl 7 ay hapis ve siyaset yasağı getiriyor. Tabii bunun bir temyizi var, Yargıtay aşaması var.

Şu anda Adalet ve Kalkınma Partisi genel başkanı, Siirt’te meydanda okuduğu bir şiir nedeniyle İstanbul Belediye Başkanlığı’ndan alındı ​​ve büyük bir mağduriyet yaşadı. Süreç hep tartışıldı, hep konuşuldu. Cumhuriyet Halk Partisi, o siyaset yasağını kaldırmak için Adalet ve Kalkınma Partisi ile burada Anayasa değişikliği yaptı. Şimdi İstanbulluların ‘Yönet’ dediği Ekrem İmamoğlu’na yapılanı şimdi bu ülkeyi yöneten Recep Tayyip Erdoğan yaptı. Şimdi ‘Ekrem İmamoğlu yönetsin’ dedi, siyaset yasağı geliyor. Bu tarihsel bir çelişki, tarihsel bir sürüklenme, tarihsel bir yüzleşme ve aslında tarihin ‘Erdem Hareketi’ olarak yola çıkanlara karşı tuttuğu kocaman bir aynadır. Elbette ne teslim olacağız ne de tehdit edeceğiz. Ne boyun eğeceğiz ne boyun eğeceğiz. Cumhuriyet Halk Partisi olarak her yerde mücadele edeceğiz.

“Zulmün çok oldu, sonun yakın”

Bir gerçek var; FETÖ yargılamalarda 12 Eylül’ü arıyordu, FETÖ’nün yollarını aramadınız denilemez. Böyle açık kumpaslarla, ikiyi dörde çıkaracak bir gerçeği görmeden, okuduğunu anlamadan, sözü bağlamından kopararak, “Onlar heyet vazifesi görür, biz cezalandırırız, yasaklar veririz” diyerek onlara hakaret etti. , ve Yüksek Seçim Kurulu’nda Süleyman Soylu ile yaptığı polemik, bunlar tarih önünde verebileceğiniz cevaplar değil. Tarih önünde direnir, hakkımızı söyleriz. Nasıl ki 13 bin oydan 806 bin oy farkla millet iradesini başına taç değil de gün gelecek bu millet de bu haksızlığın, bu vicdansızlığın, bu kumpasın hesabını verecektir. sandıkta harcamak. 20 yıl önce gelip bu mağduriyetleri anlatarak bu milletin merhametine, hikmetine, vicdanına sığındınız. Şimdi cahil, vicdansız, insafsız bir vaziyette, bazı odakların değil, bilerek, kasten, saraydan milimetrik planlarla yöneterek, size yapılanların aynısını yapıyorsunuz. Zulmün artsın ki sonun gelsin. Zulümünüz çok oldu, sonunuz yakın.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu