Haber

Kılıçdaroğlu’ndan Erzurum Tepkisi: “Amaçları halkı korkutmak, sandıktan uzaklaştırmak. Tüm Türkiye ılımlılığını sürdürecektir”

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Erzurum Mitingi’nde İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Lideri Ekrem İmamoğlu’na taşlı saldırıya sert tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, “Amaçları korkutmaktır. İnsanları sandığa sokmamaktır. Tüm Türkiye itidalini sürdürecektir. Türkiye makul çoğunluğun ülkesidir. Çoğunluk bu belayı bitirecektir… Değerli hemşehrilerim. 14 Mayıs. Geri kalan her şey sadece detay. Kızma, kızma, darılma. “İnsanını sev ve kucakla. İşte o terör kümelerini yok eden de tam olarak buydu. Oğlum Ekrem’e geçmiş olsun. Ülkeye değişiklik getirmenin bir bedeli var. Hepimiz bunun bedelini ödemeye hazırız” dedi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun bu akşam Erzurum mitinginde taş provokasyonu yaşandı.

“ERZURUM OLAYLARI”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İmamoğlu’nun Erzurum’daki sert provokasyonunun hemen ardından Twitter hesabından “Erzurum olayları” notuyla yayınladığı videoyla sert tepki gösterdi.

Bedel ödemeye hazır olduklarını belirten Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

“İŞTE AMAÇ İNSANLARDAN KORKMAK. SANDIKTAN UZAK TUTMAKTIR”

“Vatandaşlarım. Sinan Ateş’i öldüren mafya, militan, SADAT’çı, uyuşturucu tacirleri, 5’li çeteler, domuz çiftçilerinden oluşan militarist bir koalisyon var. Bugün Cumhurbaşkanımız Ekrem’e saldıran kişiler bunlardır. İnsanları korkutmak için, sandıktan uzaklaştırmak için, bütün Türkiye itidalini sürdürecek, Türkiye, makul çoğunluğun ülkesi, çoğunluk bu belaya son verecek.

“SAYIN VATANDAŞLARIM. 14 MAYIS’A ODAKLANIN. DİĞER HERŞEY EĞİTİMDİR”

Sevgili vatandaşlarım. 14 Mayıs’a odaklanın. Diğer her şey ikinci derecedendir. Kızma. Alınma. İnsanlarını sev, kalbini kucakla. İşte o terör gruplarını perişan eden de tam olarak buydu. Oğlum Ekrem’e geçmiş olsun. Ülkeye değişiklik getirmenin bir bedeli var. Hepimiz bunun bedelini ödemeye hazırız.”

Kaynak: ANKA / Günümüz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu