Ekonomi

Cumhurbaşkanı Erdoğan göreve başladı, esnaf yeni işyerlerinde ticaret hayatına başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın depremin merkez üssü Kahramanmaraş’ta açılışını yaptığı ‘AFAD Kocaeli Çarşısı’nda esnaf yeni işyerlerinde müşterilerine hizmet veriyor.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen iki büyük depremde işyerleri yıkılan ve ağır hasar gören küçük esnaf için Kocaeli Valiliği koordinasyonunda “AFAD Kocaeli Çarşısı” kuruldu. Açılışını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı çarşıda bakkallar, terziler, lokantalar, terziler, kırtasiyeciler, elektronik eşya tamircileri, konfeksiyon, kuaförler, dönerciler ve çok sayıda esnaf faaliyete başladı.

“Yaşım 50, ilk defa yakından gördüm”

12 yıldır Trabzon Caddesi’nde esnaf olarak çalıştığını belirten Salih Demirci, “Cumhurbaşkanımız ve İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu sayesinde Kocaeli Valimiz, belediye başkanlarımız çok çalıştılar. Sağolsun Sayın Cumhurbaşkanımız geldi çok mutluyuz Yaşım 50, “İlk defa yakından gördüm. Ben çok mutluyum. Hepsine tek tek teşekkür ediyorum. Allah devletimize ve milletimize zarar vermesin” dedi.

“Önümüzdeki günlerden umutluyuz”

Devlet ve milletin el ele olduğunu belirten Mustafa Çiçek, “Devletimiz, milletimiz, esnafımız el ele umutluyuz. Bu sıkıntılı günleri de atlatacağımıza olan inancımız sonsuz. Herkese teşekkür ediyoruz. Burada emeği geçen yetkililerimiz.Buradaki esnafımızın yeniden canlanması için güzel bir çalışma başladı.Önümüzdeki günlerden umutluyuz.Sayın Cumhurbaşkanımız olsun,İçişleri Bakanımız olsun genel olarak buradaki her şeyle yetkililerimiz ilgileniyor” dedi. söz konusu.

“Rızkımızın peşindeyiz”

Elektronik tamircisi Mustafa Dikici, “İş yerimiz ağır hasar gördüğü için buraya geldik. Sayın Cumhurbaşkanımızın teklifiyle burayı Kocaeli Valiliği yaptı. Açılışından beri buraya geliyoruz, yemek bekliyoruz. Ekmek peşindeyiz” dedi. , çalışıyoruz. Müşterilerimiz de burayı öğrenecek.” – KAHRAMANMARAŞ

ergani-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu