Haber

‘ANESTEZİ DOKTORUYUM’ DEMEYDEN HASTANEYE GİRMEK İSTEYEN KİŞİ YAKATILDI

MERSİN’de MKU, muayene olmak için geldiği Şehir Hastanesi Kulak Burun Boğaz (KBB) Polikliniği’nde boş bir odadan önlük alarak kendisini hekim olarak tanıttı. Muayene edildikten sonra gece tekrar hastaneye gelen MKU, “Giydiği önlükteki kıyafetlerin alarm sistemi devreye girince önlüklerimiz başka bir doktorla karıştırıldı. ‘Ben anestezi uzmanıyım’ diyerek görevliler tarafından yakalandı.

İddiaya göre MKU, Kent Hastanesi KBB Polikliniğine muayene olmak için geldi. MKÜ boş bir odadan doktor önlüğü çıkarıp giydi. KBB doktoruna bu önlükle kendisini doktor olarak tanıtan MKU, hastalığını belirterek muayene oldu. Daha sonra önlükle hastaneden ayrılan MKU, gece saatlerinde tekrar hastaneye geldi. MKU’nun üzerindeki doktor önlüğündeki alarm sistemi çaldı. Bunun üzerine hastane çalışanları harekete geçti. MKU’ya gelen görevliler, doktor olup olmadığını kontrol etti. ‘Gün içinde başka bir doktor arkadaşıma muayene oldum. O sırada önlükler karıştı. MKU, ‘Ben anestezi uzmanıyım ve bir önlük daha istedi. MKU’nun doktor olmadığı anlaşılınca yakalanarak polise teslim edildi. İFADE YAYINLANDI

Toroslar İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından gözaltına alınan MKU, emniyete götürüldü. MKU burada ifadesiyle ben hastaneye geldim boş odadan önlük alıp muayene oldum. Doktor olmayı merak ettiğim için gece hastaneye geri döndüm. Doğum servisine girmeye çalışırken önlükteki alarm çaldı. Memurlar yanıma geldi ve doktor olmadığımın ortaya çıktığını söylediler. MKU, emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu