Haber

Ali Babacan: ‘Benzin 10 lirayı aşalı 2 yıl bile olmadı’

Demokrasi ve Terakki Partisi (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, “Benzin 10 lirayı aşalı 2 yıl bile olmadı. Ben de ‘Bunlar bizim güzel günlerimiz, yanlışta ısrar edilirse daha kötüsü de gelir’ dedim. .’ Daha kötüsü geldi, ülkemiz hukukla ve şeffaf bir şekilde yönetilmezse eğitim bundan zarar görür.” “Gerekli şeyler yapılmazsa mazotun 40 liraya satılacağı günleri sabırsızlıkla bekleyeceğiz” dedi.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, 2021 yılının son aylarında yaptığı açıklamayı hatırlatarak bugün X (Twitter) hesabından tekrar paylaştı.

Babacan, “Dün Fatih’te bir benzin istasyonu gördüm, akaryakıt fiyatı 0,00 yazıyordu. Neden? 10 lira oldu artık sığmıyor. Benzin istasyonlarındaki fiyat tabelaları hazırlanırken hiç aklıma gelmedi. İnsanlar akaryakıt fiyatının 9,99’u aşacağını söyledi.”

Söz konusu açıklamayı aktaran Babacan, paylaşımında şu notu yazdı:

“Benzin 10 lirayı geçeli 2 yıl bile olmadı. ‘Bunlar güzel günler, yanlışta ısrar edersek daha kötü şeyler gelir’ dedim. Daha kötüsü geldi, ülkemiz hukuka saygılı, şeffaf yönetilmezse, eğitimde gerekli şeyler yapılmazsa mazotun 40 lira olacağı günleri sabırsızlıkla bekleyeceğiz.”

haber-golcuk.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu