Haber

Adana’da sulama kanalında yüzen çocuğun inanılmaz sözleri

30 kişinin hayatını kaybettiği sulama kanalında yüzen çocuktan inanılmaz sözler: “Bu hayata bir kez geleceksin, her şeyi deneyeceksin”

ADANA – Son 11 yılda 318, geçen yıl 30 kişinin hayatını kaybettiği Adana’da havaların ısınmasıyla birlikte sulama kanalında yüzmeye başlayan çocuk, “Yanıyoruz. Allah rahmet eylesin” dedi. ben korkmuyorum. hayata bir kez geliriz.”

Adana’da havaların ısınmasıyla birlikte özellikle çocuklar yavaş yavaş sulama kanalı, Seyhan Nehri, Seyhan Baraj Gölü ve Akdeniz’e girmeye başladı. Özellikle şehrin birçok noktasından geçen sulama kanalları her yıl olduğu gibi bu yıl da çocukların serinlemek için en çok tercih ettiği yer. Adana’da son 11 yılda 318 kişi özellikle sulama kanalında serinlemeye çalışırken boğuldu. Sadece geçen yıl aralarında çocukların da bulunduğu 30 kişi hayatını kaybetti. Birçok aile yanıyordu. Bu yıl bire bir afet yaşanmaması için aileler özellikle sulama kanallarında önlem alınmasını talep ediyor. Yaklaşık 2,5 hafta sonra okulların kapanması ve havaların uygun şekilde ısınmasıyla çocukların sulama kanallarına akın etmesinden korkuluyor. Çocuklar, havaların ısınmasıyla birlikte okulların kapanmasını beklemeden sulama kanalına girmeye başladı. Çok sıcak olduğunu söyle. Bir çocuk muhabir, “11 yılda 318 kişi öldü, daha geçen yıl 30 kişi öldü, kanala girmekten korkmuyor musunuz?” “Sıcak yanıyoruz. Allah rahmet eylesin, ben yüzmekten korkmuyorum. Hayata bir kere geliyorsun, her şeyi deneyeceksin.” Çocukların yüzüşü de drone ile görüntülendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu